Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ruh Hali  /  Aile Anları

Aile Anları


Yunanistan: Tüm dünya, bir aile

“Yunanistan’da beni en çok duygulandıran şey, tıpkı büyük, mutlu bir ailenin bir parçasıymışsın gibi güzel hissetmeni sağlamaları. O denli samimi ve sıcak hissediyorsun ki belli bir zaman sonra geri dönmen gerektiğini neredeyse unutuyorsun”. Tatillerinin tadını Yunanistan’da, insanlarının güler yüzleri ve benzersiz misafirperverliklerinin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağladığı bu ülkede, çıkaran ziyaretçilerin çoğu duygularını bu sözlerle dile getiriyorlar. Yunanistan’ın sunduğu aile sıcaklığı ve huzur, güvenlik, tarif edilemeyecek doğal güzellik ve kuşkusuz Yunan mutfağının ve besleyici bileşenlerinin büyüsü ile harmanlandığında, ülkeyi aile tatili için dünya çapında en ideal ve en popüler yerlerinden biri kılmaktadır.

Yunan tabiatını karakterize eden farklılık ve özel seçenek bolluğu, yılın her mevsimi tüm aile fertleri için çok sayıda etkinlik sunmaktadır. Yaz, parlak beyaz güneş ile yıkanmış ve uçsuz bucaksız mavi ile giyinmiş Yunan adalarındaki yaşam, gerçekten bir rüyayı andırmaktadır. Ebeveyn ve çocuklar, çoğu mavi bayrak ile ödüllendirilmiş sahillerde, turkuaz renkteki muhteşem, tertemiz ve güvenli sularda yüzme şansını yakalayacaktır. Saf malzemeler ve emsalsiz Yunan tarifleri ile benzersiz gastronomik deneyimler sunan resimsi tavernalar, bu güzel mizanseni tamamlamaktadır. Ege ve İyon Adaları, Girit ve Halkidiki aile tatili için ideal destinasyonlardan birkaçıdır. Buralarda, plaj ve organize olmayan sahillerde kristal berraklığındaki suların tadını çıkaracak, su sporları ile yeni serüvenlere atılacak ve ülkenin birçok adasında çocuklarınızla birlikte muhteşem deniz parklarını ve müzelerini ziyaret etme şansını yakalayabileceksiniz.

Sonbaharda, yüksek sıcaklıklar ve doğanın inanılmaz renklerdeki tuvali Yunanistan’a benzersiz turlar için olan iştahı daha da kabartıyor. Mevsim, yılların geçişine aldırış etmeden ülkenin çeşitli noktalarında fütursuzca yükselen Yunan kalelerine, kale içlerindeki görkemli taş yapı saraylara gerçekleştirilecek tarihsel içerikli bir yürüyüşle, eşsiz bir aile yolculuğunun tadını çıkarmak için idealdir. Mystras ve Monemvasia’nın tipik Ortaçağ atmosferi masalsı dünyaları çağrıştırarak küçük büyük herkesi geçmiş zamana götürecektir. Bu mevsimde, başrolde Atina yer almaktadır. Şaşırtıcı müze ve parkları ile her yaştan kişinin ilgisini en üst düzeyde tutmayı başarmaktadır. Burada ebeveyn ve çocuklar, Akropolis ve etkileyici müzesini, orijinal çocuk müzeleriyle Plaka’yı ve tabi ki Balkanların en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan tanınmış Attika Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebiliriler. Parnitha gibi, şehri çevreleyen dağ kitleleri yürüyüş, piknik ve bisiklet için idealdir. Atina Rivyera’sı olarak bilinen bölge ise, muhteşem sahilleri, lüks alışveriş mekânları ve tanınmış restoranlarıyla tüm aile için benzersiz eğlence ve rahatlama anları sunacaktır.

Kış aylarında, Yunanistan’ın kalbi, onlarca resimsi geleneksel yerleşim birimleri ile kayak merkezlerinin bir arada yer aldığı Pelion, Arahova ve Kalavryta gibi ünlü kış destinasyonlarında atmaktadır. Bu mevsimde, kayak ve snowboard başroldeki sporlardır. Ziyaretçiler, bölgelerin eşsiz, geleneksel mutfaklarını tatma ve muhteşem doğa manzarasını keşfetme şansına sahiptirler. Büyük kent sevenler için, Selanik, Patras ve daha onlarca şehir, sundukları pek çok aktivite ile sizlere ve çocuklarınıza unutulmaz anlar yaşatmak için beklemektedir. Yunanların en sevdikleri yortu olan Noel ve her yaştakiler için çılgın eğlence sunan Karnaval dönemi, kış mevsiminin en ideal dönemlerini oluşturmaktadır.

İlkbaharda, Kastorya ve Yanya gölleri gibi, muhteşem güzellikteki Yunan gölleri, birer ayna misali doğanın yeniden doğuşunu yansıtmakta ve sizleri güzelliklerine hayran kalmaya, sahillerinde bir aile yürüyüşünün tadını çıkarmaya veya çocuklarınızla su kayağı, su bisikleti yaparak veya geleneksel ahşap teknelerle turlayarak, eğlenceli vakit geçirmeye davet etmektedir. Ayrıca, Peloponnes yarımadasının kuzeybatı ucundaki Strofilia ve Evros’un ünlü dağlarındaki Dadia gibi ülke genelinde karşılaşacağınız görkemli ormanlarda uçsuz bucaksız yeşilin içinde kaybolma ve Yunan doğasının bir parçası olma fırsatını yakalayacaksınız.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.