Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler  /  Tatil /  Alışveriş

Alışveriş

Her zevki ve arzuyu karşılayacak geniş yelpazede ürün çeşidi sunan Yunanistan, alışveriş için ideal bir destinasyondur. Tüm Avrupa markalarının, ünlü çokuluslu firmaların zincir mağazalarının yanı sıra birçok Yunan markası (giyim, ayakkabılar veya popüler sanat veya dekorasyon) da bulacaksınız. Ürün fiyatları, her bir ziyaretçinin portföyüne uyum sağlayacak şekilde çeşitlilik gösterir.

Mağazaların açılış saatleri ülkenin her yerinde aynı değildir. Büyük şehirlerin merkezlerinde mağazalar için normal çalışma saatleri kesintisiz 09:00-21:00, banliyölerdeki mağazalarda çalışma saatleri haftanın üç günü bölünmüş vardiya (Salı, Perşembe ve Cuma- 09:00-14:30 ve 15:30-20:30) ve diğer üç gün için sabah vardiyası (Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi- 09:00-15:00) şeklindedir. Süpermarketler saat 21:00'e kadar sürekli vardiya ile çalışırken, tüm mağazalar Pazar günleri kapalıdır.

Bununla birlikte, özellikle turistik bölgelerde, neredeyse tüm gün ve gece, hatta Pazar günleri dahil açık olan çok çeşitli marketlere (mini market, toptan tütün satan dükkanlar, kiosklar) rastlayabilirsiniz.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.