Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Destinasyonlar  /  Ana Şehirler

Ana Şehirler


Yunanistan şehir turizmi için ideal bir ülkedir. Tabi ki bir Yunan şehrinin ruhunu keşfetmek kuşkusuz anıtlarını ve görülmeye değer yerlerini hızlı bir şekilde görmekten çok ötedir. Yunan şehirleri, çok sayıda modern tesis ve seçenekler ile geniş yelpazede sunulan imkânlarla yıl boyunca kolay erişilebilir ve ziyaretçi dostudur. Ayrıca, benzersiz anıtlar, arkeolojik alanlar, alışveriş ve gece hayatı ile konferans ve fuarlara ev sahipliği yapacak örnek bir altyapıyı harmanlamaktadır. Eski mahallelere yapılacak bir yürüyüş, kent dokusu içinde farklı dönemlerin ahenkli birlikteliğini ortaya koymaktadır. Çoğu iyi korunmuş eski konaklar, lüks mağazalar ve mütevazı geleneksel dükkânlar, modern restoranlar ve geleneksel tavernaların hepsinin bir Yunan şehrinde yerleri vardır! Yunanistan’ın köklü tarihinin yaratıcı ve yenilikçi gücü olan Yunan ruhu, şehrin görünümünü yeniden şekillendirmiştir.

Acropoilis, Athens

Yunanistan, çalışma ile eğlenceyi mümkün olan en iyi şekilde birleştiren eşsiz bir destinasyondur! Yıl boyunca hem tatile hem de iş faaliyetlerine uygun deniz ve dağları harmanlayan manzara kombinasyonuyla, ılıman iklim koşullarıyla, doğal güzellikler açısından en büyüleyici yerlerden biridir! Müzeler dahi, modern kültür aracılığıyla antik medeniyetin görkemini doğal yolla yansıtarak, arkeolojik bir siteye yapılacak gezintiyi bir felsefe konferansıyla muhteşem bir şekilde birleştirebilirler!

Ayrıca, görsel-işitsel sistemler, telekonferans araçları, yardımcı banket alanları, tercümanlar, çevirmenler gibi uzman personel sunan, en son teknik özelliklerle donatılmış küçük veya büyük ölçekli konferans etkinliklerine uyum sağlayabilecek yenilikçi bilimsel merkezler ve fuar alanları bulunmaktadır.

Thessaloniki

Hafızalara "unutulmaz, rüya oyunları" olarak kazınan 2004 Atina Olimpiyat Oyunları, Atina şehrine önemli bir miras bıraktı: yeni bir çağın ulaşım altyapısı, yemyeşil parklar ve meydanlar, dünya standartlarında spor tesisleri ve mimar Calatrava'nın ilham verdiği parıltılı bir Olimpik Spor Kompleksi. Ayrıca, geri kalan Olimpiyat kentleri olan Selanik, Patras, Heraklion ve Volos’ta önemli eserlerin renovasyonu ile altyapı ve tesis iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi.

Turizm sektöründe Yunanistan, küresel harita üzerinde dinamik bir şekilde yer edinmeye başladı.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.