Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler  /  Seyahat Programı /  Karayolu

Karayolu

Eurostat tarafından sağlanan verilerden yola çıkarak, özel binek araç ve otomobilin neredeyse tüm Avrupa birliğine üye ülkelere yapılacak seyahatlerde hâlâ en popüler ulaşım aracı olmaya devam ettiğini biliyoruz.

Yunanistan, otomobil meraklılarının özellikle ana karada, ama aynı zamanda Girit, Rodos, Lesvos, Korfu gibi büyük adalarda araçla seyahat etmekten keyif almasına olanak sağlayan bir ülkedir. Bununla birlikte bir turist her nereye giderse gitsin, en küçük adalar dahil Yunanistan'ın herhangi bir bölgesinde araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilir.

Araba, Yunanların günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası olma niteliğine sahip. Sonuç olarak Yunanistan'da her neye ihtiyaç duyarsanız duyun, neredeyse hiç zorluk çekmeden bulabilirsiniz.

Araba ile seyahat etmek, yaz veya kış fark etmeksizin her türlü hava koşulunda kolaylıkla gezinme olanağını sunmaktadır. Yunanistan'daki yol ağı ve yol işaretleri bazı noktalarda problemli olabileceğinden özellikle kırsal yol ağı boyunca araç sürerken daha fazla dikkat edilmesinde fayda vardır.

Kullanacağınız aracın mümkün olan en iyi durumda olduğunu mutlaka kontrol edin. Böylelikle yolculuğunuz keyifli ve her şeyden önce güvenli olacaktır!

Seyahatinizi doğru bir şekilde planlayın ve en başından tadını çıkarmaya başlayın!


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.