Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler /  Etkinlikler  /  Kara Sporları  /  At Binme

At Binme

Binicilik sporu Yunanistan’da, II. Dünya Savaşı'ndan hemen önce bir grup yüksek rütbeli ordu subayı ve amatör "binicinin" inisiyatifi ile Attika Holargos'taki bir mülk üzerinde Yunan Binicilik Kulübünün kurulmasıyla başladı. Savaşın ardından kulüp, Attika'daki Amarousion'un Paradissos banliyösündeki yeni tesislerine taşındı ve binicilik ön koşullarına sahip birçok Atinalının ilgisini çekti. Kısa süre sonra, Yunanistan'da binicilik müsabakalarının gelişimi için ilk önemli merkez oldu.

O günden bu yana binicilik sporu ülkede istikrarlı bir şekilde gelişmekte ve yükselen spor dallarından biri olarak kabul edilmektedir. Halk arasında, özellikle de gençler arasında popülerdir. Her sene yeni kulüpler açılmakta, yeni üyeler kayıt olmakta ve yeni yarışmacılar müsabaka turlarında görünmeye başlamaktadır. Yunanistan’da halen 50'den fazla binicilik kulübü ve binicilik okulu faaliyet göstermektedir. Bunların 46'sı Yunan Binicilik Federasyonu tarafından tanınmaktadır. Spor bugün 2.450 biniciye ve yaklaşık 1.000 ata sahiptir. Rekabetçi binicilik sporunun yanı sıra, yeni başlayanlar ve daha deneyimli biniciler için Yunanistan'da bulunan özel hazırlanmış alanlarda ve tesislerde (binicilik merkezleri) binicilik programları sunulmaktadır. Bu merkezler, tüm güvenlik kurallarını gözlemleyerek binicilikle ilgili ilk sırları öğretecek kalifiye personel ve eğitimli atlarla donatılmıştır. Ayrıca doğal patikalar ve manzaralı dağ yolları boyunca birkaç saat at sırtında gezinebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Yunan Binicilik Federasyonu:
http://www.equestrian.org.gr/english/


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.