Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Destinasyonlar  /  Avrupa Mükemmeliyet Destinasyonları

Avrupa Mükemmeliyet Destinasyonları


unan doğasının tüm görkemiyle tadını çıkarmaya hazır mısınız? Avrupa Birliği tarafından desteklenmekte olan EDEN Avrupa Mükemmeliyet Destinasyonları – Avrupa Ağı sayesinde siz de Yunanistan’da kendi mükemmeliyet destinasyonunuzu seçin!

EDEN nedir?

EDEN’in İngilizcede açılımı European Destinations of Excellence’dır. EDEN, Avrupa Birliği’nin tamamında sürdürülebilir turizm gelişim modellerini teşvik eden bir projedir. Proje her yıl düzenlenen ve her bir katılımcı ülkeden “mükemmeliyet destinasyonu” seçiminin gerçekleştiği ulusal yarışmalara dayanmaktadır.

Bu Avrupa’ya özgü, turizmde mükemmeliyet arayışı her sene Komisyon tarafından belirlenen bir konu üzerinde her bir katılımcı ülkenin turizm kurumlarıyla iş birliği içerisinde gerçekleşmektedir. Bugüne kadar EDEN’in başlıca konuları kırsal turizm, soyut miras, koruma altındaki bölgeler, turizm ve su elementi ile alan-bölge rejenerasyonu olmuştur.

Seçilen destinasyonların başlıca karakteristiği sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğe olan taahhütleridir. 27 üye ülkede ve aday ülkelerde bulunan, çoğunlukla yükselişte olan, az bilinen Avrupa destinasyonları ödüllendirilmektedir. EDEN projesi, Birliğin tamamında, seçilmiş destinasyonlarda uygulanan sürdürebilirlik programlarının yayılmasına ve bu konumların yıl boyunca ziyaretçilerin gözde mekânları haline dönüştürülmesine katkı sağlamaktadır.

Gelin hep beraber Yunanistan’daki EDEN konumlarını keşfe çıkalım!


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.