Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Doğa  /  Bağlar

Bağlar

Şarap tanrısı Dionysos’un ünlü ülkesi Yunanistan, dünyada şarap üretimi ve tüketiminde en köklü geçmişe ve en zengin mirasa sahiptir. Yunan şarabı 4000 yılı aşkın bir süredir burada üretilmektedir.

Şarap kültürü, sosyal bir olgu olarak şarap tüketimi ve şaraba verilen değer, ilk kez antik Yunanda gelişim göstermiştir. Antik Atina'da ’da kadeh şeklinin şarabın tadını etkilediğinin bilindiğine dair belirgin emareler bulunmaktadır.

Bugün Yunanistan uluslararası şarap kültürü ve sanayisinde önemli bir role sahiptir. Yunan şarap üreticileri, asmanın fizyolojisinin daha iyi anlaşılması, üzüm çeşitlerinin ekildikleri bölge ile eşleştirilmesi ve detaylara özen gösterme yoluyla ülkedeki bağcılığın daha da geliştirilmesi ve iyileştirilmesi olanaklarını fark etmişlerdir.

Ziyaretçinin bağların ve şarabın büyülü dünyasında gezinmesine, geleneksel ve modern şarapçılık yöntemlerini öğrenmesine ve geleneksel tatların eşliğinde seçkin Yunan şarapları tatmasına olanak sağlayan ziyarete açık bağların ve şarap üreticilerinin sayısı giderek artmaktadır.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.