Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler  /  Seyahat Programı /  Bisiklet ile

Bisikletle

Bisikletle tur, gezginin bir bölgenin çevresel ve kültürel zenginliğini en keyifli ve en ekolojik şekilde keşfetmesini sağlayan bir aktivitedir. Aynı zamanda ekolojik kültürün işlenmesine ve gelişmesine katkıda bulunduğu için kendini mutlu hisseder. Bu, alternatif, çevre dostu bir ulaşım felsefesidir. Son günlerde daha çok ilgi gören bir diğer atletik-turist aktivitesi ise dağ bisikletidir. Dağ bisikleti hem şehirde hem de kırsal alanda gezinti veya egzersiz için kullanılabilir.

Bisikletle doğa gezisi son dönemde büyük talep görmektedir ve bu nedenle büyük gelişim göstermiştir. Bisiklet turları, turistin yürüyüşe nazaran daha fazla mesafe kat etmesini sağlamaktadır. Bir bisikletçinin izleyebileceği rota, fiziksel durumu ve tecrübesine bağlı olarak zorluk derecesi ile nitelendirilmektedir.

Tüm zorluk seviyelerini kapsayan dağ bisikleti programları, yıl boyunca ülkenin birçok bölgesinde sunulmaktadır.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.