Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler  /  Yeme İçme /  Bölgesel Mutfak

Bölgesel Mutfak

Doğu ile Batı’nın kesiştiği noktada, Yunan mutfağının “mahallesinden” kaynaklanan güçlü etkilerin, yaklaşık 4.000 yıllık ülke geleneği ile harmanlanmasıyla meydan gelen karışımlar benzersiz bir sonuç ortaya çıkarmakta ve ziyaretçiye unutulmaz gastronomik sürprizler sunmaktadır.

Yunan mutfağının eşsiz tatları, Yunanistan’a ayrıcalıklı bir değer katmaktadır. Ülkede bulunacağınız süre boyunca sizleri keyifli gastronomik sürprizler beklemektedir. Çoğu kişinin Yunan mutfağı ile ilgili algısının aksine, bu mutfağın sadece “musakka”, “suvlaki” ve “horyatiki salata”’dan ibaret olmadığını hem et severlerin hem de vejetaryenlerin gastronomik arayışlarını tam anlamıyla karşılayacak büyük bir yemek çeşitliliğine sahip olduğunu keşfedeceksiniz.

Yunan mutfağını benzersiz kılan, malzemeler, ülkenin kendisi, atmosferi ve beslenme konusundaki Yunan felsefesi, yemeğin başkalarıyla paylaşımı gibi unsurların birleşimidir.

Yunanistan'daki her bölge, kendi geleneksel tariflerine sahiptir! Tamamı saf Yunan malzemelerine ve büyüklüğü ortaya koyan mütevazılığa dayanmaktadır. Dağlık veya ada, doğu veya batı Yunanistan'ın her yöresinin tarifleri günlük yaşamı, her bölgenin yerel ekonomik ve sosyal kimliğini yansıtır. Yemekler, adalarda ağırlıklı olarak balıklara, kuzey dağlık bölgelerde ise çoklukla et ve çorbalara dayalı tariflere göre yapılmaktadır.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.