Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler  /  Etkinlikler / Kara Sporları  / Bungee Jamping

Bungee Jamping

Duyguları canlandıran bir spor dalı olarak bungy (ya da bungee) jumping, Yunanistan’da kendi hayran kitlesini edinmiştir. Kendi kişisel rekorlarını kırmak isteyen atlayıcıları motive edecek yeterli sayıda yüksek bina veya büyük köprü bulunmadığından ancak birkaç yıl önce diğer spor dalları arasında bilinir hale gelebilmiştir. Bununla birlikte, pek çok genç kişinin boşluğa atlamanın neden olduğu bu eşsiz hissi yaşama arzusu, bungee jumping alanında eğitim veren uzman şirketlerin kurulmasında etkili olmuştur. Kişinin atladığı alanlar köprülerle ve özellikle Korint Kanalı ve Chalkis'dekilerle bağlantılıdır.

Bu şirketlerin başlıca özellikleri olarak profesyonellikleri ve detaylara verdikleri özen sayılabilir. Ayrıca, sundukları uygun fiyatlar bu sporu hemen hemen herkes için yapılabilir kılmaktadır. Yaz aylarında her gün ve yılın diğer aylarında her hafta sonu yüzlerce kişi, uluslararası kurumlar tarafından onaylı sıkı güvenlik standartlarına uygun modern atlama platformlarından profesyonel bir ekibin dikkatli gözetimi altında ilk atlamalarını gerçekleştirmektedir.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.