Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Kültür

Kültür


Uzun ve önemli tarihinin izleri, Yunan coğrafyasının her köşesine nakşolunmuş şekilde bulunmaktadır: günümüz yapıtları ve çağdaş sanat eserleri ile birlikte varlıklarını sürdüren tarih öncesi ve arkaik döneme ait buluntular, klasik antik döneme ait benzersiz eserler, Helenistik, Ortaçağ ve Bizans anıtları, halk kültürü eserleri, farklı medeniyetlerin ve dinlerin bırakmış olduğu izler.

Yunanistan, kültür turizmi için gerçek bir cennet, tarihe ve sanata gerçekleştirilen büyük bir yolculuktur. Eğitim turları, tiyatro gösterileri, festivaller, dinî ziyaretler, arkeolojik alan, anıt ve müze ziyaretleri, doğal çevre araştırma gezileri, halk kültürü ve sanatı gezileri, Yunanistan’ın kültür turizmi alanında sunduklarından sadece birkaçıdır.

Yunanistan’ı, tarihini ve insanlarını gerçekten kavramak isteyenleri, Yunan medeniyetinin coğrafyasında ve tarihinde gerçekleştirilecek bir yolculuk içinden benzersiz bir kültürel deneyim beklemektedir.

Yunanistan Kültür Haritasını görün:

http://odysseus.culture.gr/map/CulturalMap_en/cultural_map_en.html


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.