Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Deniz

Deniz


Yunan denizlerinin zenginliği ve çeşitliliği, kilometreler uzunluğunda Yunan kıyıları ve binlerce Yunan adası Yunan adası, binlerce kilometre karelik koruma altına alınmış deniz bölgeleri, ılıman iklim, yüksek güneş alma oranları ve ilgi çekici değişken manzaraları Yunanistan’ı deniz turizmi faaliyetlerinin gelişimi için ideal bir konuma yerleştirmektedir.

Bu avantaj hem binlerce yıllık denizcilik geleneği hem de deniz yolculuğu için elverişli özel koşullarla daha da perçinlenmektedir. Yunan denizleri, denizcilik riskleri açısından güvenli sayılmaktadır. Kıyılar arası mesafeler küçüktür. Rüzgârların kuvveti ve çevre ve deniz sıcaklıkları açısından da elverişli koşullar mevcuttur.

Yunanistan’da deniz turizmi, 60’lı yıllarda gelişmeye başlamış ve özellikle son yıllarda gelişim ritmi ivme kazanmıştır. Yolcu gemileri alanında, doğu Akdeniz limanlarına kısa ya da uzun süreli turlar gerçekleştiren Yunan bandıralı yolcu gemilerinin, hacimleri 160.000 gros tonun ve toplam yolcu kapasitesi 10.000’in üzerindedir. Ancak Yunan limanlarını yabancı bayraklı yolcu gemileri de ziyaret etmekte ve yıllık olarak ülkenin deniz sınırlarına 500.000’in üzerinde yolcu getirmektedir.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.