Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler  /  Destinasyonlar

Destinasyonlar

Cretan Dacos

Yunanistan, okulda bizlere öğretilenlerden veya muhteşem günbatımı ve altın sarısı kumsalların gösterildiği bilindik fotoğraflardan çok daha fazlasıdır.

Yunanistan’da, medeniyet ve renklerin kesiştiği noktada yer alırsınız. Tarihin ihtişamını ve Avrupa’nın en güney ucunun sıcaklığını hisseder, düşüncenin, etkinin ve deneyimin evrim sürecini keşfedersiniz. Kendinizi, zengin tarihsel bir geçmişe sahip bir ülkede bulursunuz ancak insanlarının bu geçmişe sıkışıp kalmadığını görürsünüz. Kendinizi, istatistiksel olarak küçük ama çeşitlilik açısından çok büyük bir ülkede, binlerce kartpostala ilham olmuş ve hala inanılması güç derecede capcanlı ve el değmemiş manzaraların karşısında bulursunuz.

Cretan Dacos

Yunanistan, muhteşem karşıtlıklarla dolu bir ülke, günümüzden geçmişe yapılan kesintisiz bir zaman yolculuğudur. Zeytinliklerinde, arkeolojik alanlarında gezinin, ada gruplarına seyahat edin, kumsallarını ve dağlarını boydan boya kat edin ve nefesinizi kesecek manzaralar keşfedin.

Yunanistan’da, görüntülerin ardı ardına birbirini takip etmesi hayalin ötesinde bir gerçeklik haline dönüşür.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.