Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Kültür /  Etkinlikler

Etkinlikler


En önemli etkinliklerden bir kısmı, yaz aylarında Avrupa kıtasının en kayda değer sanatsal etkinlikleri arasında yer alan Atina ve Epidaurus Festivali (tiyatro) ve “Müzikal Temmuz”u organize eden Yunan Festivali çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Dünyanın en çağdaş konser salonlarından birine sahip olan Atina Konser Salonu (Megaro Mousikis Athinon) ve Selanik Konser Salonu’nda da önemli etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Ulusal Opera hem kış hem de yaz aylarında ilgi çekici yapımlar sunmaktadır. Tiyatro alanında ise özel tiyatrolar ve Bölgesel Belediye Tiyatroları haricinde, Atina’da Yunanistan Ulusal Tiyatrosu ve Selanik’te Kuzey Yunanistan Devlet Tiyatrosu’nun sergilediği oyunlar büyük ilgi görmektedir.

Dans tutkunları için her yaz Temmuz ayında, iki önemli festival organize edilmektedir. Bunlardan biri çağdaş dans alanında Avrupa’nın en önemli dans etkinliklerinden biri kabul edilen, özel bir kültürel etkinlik olan Ulusal Kalamata Dans Festivali diğeri ise Ulusal Atina Dans Festivalidir.

Sinema alanında, her Kasım ayında, Selanik’te, Avrupa’nın en önemli bölgesel festivallerinden biri olarak tanınan Ulusal Selanik Film Festivali düzenlenmektedir. Kitap alanında ise her sene Selanik’te Ulusal Kitap Fuarı organize edilmektedir.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.