Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler /  Etkinlikler

Etkinlikler


Olimpiyat oyunlarının doğum yeri Yunanistan, bir spora katılmak ya da bir müsabaka veya maçta (spor turizmi) yer almak için ideal bir destinasyondur. Yakın geçmişte ülke sıklıkla birçok büyük spor/atletizm etkinlikleri organize etmiş, (Dünya şampiyonaları, Pan-Avrupa oyunları, önemli uluslararası turnuvalar, …vb. gibi) aralarında Atina’da düzenlenen 2004 Olimpiyat Oyunları başı çekmiştir.

Bu spor/atletizm müsabakaları, bugün yerel halk ve bölge ziyaretçilerinin egzersiz yapabilecekleri veya atletizmden futbola, voleybol ve basketboldan tenis ve golfa, yelkenden sörfe en sevdikleri spor dalında eğitim alabilecekleri, ülke genelinde geniş bir spor dalı yelpazesini kapsayan irili ufaklı birçok modern spor tesisi, stadyum ve eğitim merkezlerinin kurulmasına önemli katkıda bulunmuştur.

Dahası, birçok otel konuklarına spor etkinlikleri için özel imkânlar sunmaktadır (basketbol, voleybol, tenis, golf, deniz sporları, …vb. gibi). Daha fazla bilgi, ilgili otel yetkilisinden edinilebilmektedir.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.