Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ruh Hali  /  Arkadaşlarla Tatil

Arkadaşlarla tatil


Hayatın güneşli tarafı

Güneş, deniz ve muhteşem sahiller, her zevke hitap eden ve her mevsimde yapılan spor ve etkinlikler ile dolu çılgın ruh hali, yoğun gece hayatı ve enfes mutfak deneyimleri. Yunanistan, gençlerde unutulmaz anılar ile dolu özel, ayrıcalıklı bir tat ve ziyaretlerini tekrarlamaları için yoğun bir istek uyandırıyor. Ülkemizin onlar için en popüler destinasyonlardan biri olmasının nedeni de zaten budur. Dünyanın her köşesinden, her yaştan genç, sadece ünlü “Yunan yazı”nı en uçlarda yaşamak için değil, Yunan doğasının güzelliklerini keşfederek geri kalan mevsimlerin büyüsünü de tatmak için tekrar tekrar ülkemize gelmektedirler.

Gençler için Yunanistan, hayatın neşeli yanını sembolize etmektedir. Ülkenin jeomorfolojik çeşitliliği, manzaranın doğal güzelliği, hizmet ve aktiviteler ile birleştiğinde eğlencenin hiç bitmediği benzersiz deneyimler sunan keyifli bir destinasyon sentezlemektedir.

Yunan yazı tercihlerinde başroldedir, zira adaların güneş ve kristal berraklığındaki sularını, çeşitli su sporları aktiviteleri, gece hayatı ve tabi ki iyi yemek ile birleştirmektedir. Bu dönemde tüm ülkedeki kamp alanları sundukları uygun fiyatlar sayesinde kalış sürelerini uzatmak isteyenler için ideal tercihi oluşturmaktadırlar.

Kiklad takımadalarında yer alan Mikonos, Paros ve İos, Yunan yazının ritminin en yüksek attığı yerlerdir. Gençler bu adalarda, çok güzel sahiller ve plajlardan oluşan bir cennetle karşılaşacak, berrak sularında yüzme fırsatını yakalayacak ve su kayağı, sörf, wakeboard, yelken ve dalış yaparak adrenalinlerini yüksek seviyelere taşıyacaklardır.

Resimsi taverna ve restoranlar, Yunan mutfağından sundukları eşsiz tatlarla mizanseni tamamlamakta, ardından meşaleyi eğlencenin sabahın erken saatlerine kadar sürdüğü tanınmış gece kulüplerine devretmektedir. Aşıklar, unutulmaz bir balayı için ideal destinasyon, eşsiz günbatımlarıyla Santorini’yi tercih etmektedirler. Tırmanış tutkunları, Avrupa’nın en iyi tırmanış destinasyonlarından biri olan Kalimnos’ta dayanıklılıklarını test etme fırsatını yakalayacaklardır. On İki adalar’dan Rodos ve Yedi Ada takımadaları'nda bulunan Zakinthos ve kozmopolit Korfu da sıkça tercihe edilen popüler yerlerdir.

Mayıs ayından Eylül ayına kadar, ziyaretçiler, ülkenin her tarafında düzenlenen onlarca yaz festivali ve konseri izleme fırsatını bulacaklardır. Atina, Selanik ve taşradaki yazlık sinemalar kendi renk dokunuşları ile yaz gecelerini renklendirmektedirler.

Kış boyunca gençler, Yunanistan’ın içlerinde, karlarla kaplı dağ doruklarından muhteşem inişler gerçekleştirmektedirler. Harika bir manzara ile çevrili Kalavryta, Parnassos ve Vasilitsa kayak merkezleri, her sezonda binlerce kayakçının macera ile “flört” ettiği, ülkenin en güzel ve en teşekküllü kayak merkezlerinden birkaçını oluşturmaktadır. Ayrıca, Zagoria ve Pelion gibi onlarca resimsi dağlık yerleşim birimi ve köyler, tanınmış kışlık destinasyonları oluşturmakta hem doğal güzellikleri hem de geleneksel tarifleri ve tatları ile ziyaretçilerini etkilemektedirler.

İlkbaharda, havalar ısınmaya başladığında, Yunan doğası “iyi kıyafetlerini” giymekte ve gençleri Yunanistan’ın eşsiz güzellikteki göllerinde (Prespes ve Plastira gölleri doğal güzellikleri ile ayırt edilmektedir) su bisikleti, su kayağı, eşsiz ortamlarda yürüyüş ve kıyıları boyunca bisiklet gibi aktivitelerle ağırlamaktadır. Ayrıca, daha maceracı bir ruha sahip olanlar rafting yaparak unutulmaz anlar yaşayabilirler.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.