Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Aktiviteler /  Etkinlikler  /  Kara Sporları

Kara Sporları

Erkeklerle arazi, dağlar, tepeler ve ovalar arasındaki ilişki esaslı ve derindir. Yunanistan'da bu ilişkibölge sakinlerinin tarih, sanat ve ruhuna işlemiştir.

Antik çağlardan bu yana yüksek tepeler barınak, gizlenme yeri ve özgürlük sembolleri olmalarının yanı sıra, her zaman gezegenin sınırlarını keşfetmek isteyen insanoğlu için zorlukları da gizlemekteydi. Dağlık yürüyüş yolu dağın içine oyulmuş antik patika yolları izlemekte, yürüyüşçü fiziki güzelliklerinde dağlık alanların sırlarının tadını çıkarırken kendini kaybolmuş hissedebilmektedir. Mağaralar, ışığın nadiren ulaştığı yeryüzünün iç dünyalarının sırlarını keşfetmek isteyen serüvenciye adeta meydan okumaktadır. Binlerce yıl sonra, bu tutkular eğlenceli spor ve aktivitelere dönüşmüştür. Ancak insanın doğayla bir olma ihtiyacı, sınırları yıkması, bilinmeyenleri öğrenmesi gibi ilkel bir kıvılcım her zaman muhafaza edilmiştir.

Yunanistan sonsuz kara sporu ve etkinliği seçenekleri sunmaktadır: dağcılık, tırmanma, doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, mağara keşfi (mağaracılık), kanyon, binicilik, rafting, kar kaykayı (snowboard) vb. Yunanistan'da iklim, açık hava etkinlikleri ve sporlar için ideal olduğundan yıl boyunca tadını çıkarabileceğiniz sporlardan sadece bir kaçıdır.


golf
tenis
kış tatili
dağcılık ve doğa gezintisi
at binme
bungee jumping
bisiklet
dağcılık (tırmanış)

www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.