Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Yunanistan /  Seyahatten Önce  /  Konaklama

Konaklama

Yunanistan, dünya genelinde en popüler turizm destinasyonlarından biridir. Dünya Turizm Örgütü verilerine göre, yılda ortalama 12 milyon turist ağırlayan Yunanistan, dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle son yıllarda, her ziyaretçinin talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyük veya daha küçük ölçekli farklı yapıda ve modern konaklama tesisleri büyük gelişim göstermiştir.

Yunanistan’ın, toplamda 670.000 yatak, 352.000 oda kapasiteli yaklaşık 8.900 otel dinamiği mevcuttur. Buna ek olarak, çoğu turistik bölgede, Yunan Turizm Kurumu’nun (E.O.T) lisansıyla faaliyet gösteren önemli sayıda pansiyon, bunun yanında ülke genelinde 30.000 kamp noktası ve 2.500 bungalov kapasiteli 300’ü aşkın kamping bulunmaktadır.

Konaklama Tesisi Türleri :

Turistik konaklama tesislerinden çoğu yakın zamanda yenilenmiş ve modernize edilmiş olup yüksek standartları olan çağdaş altyapıya sahiptir. Tamamı Yunan Turizm Kurumu’nun (E.O.T.) özel faaliyet izniyle donatılmış olup aşağıdaki türlerdedir:

• Klasik tipte oteller, geleneksel konaklama tesisleri, kırsal turizm tesisleri vb.

• Kiralık odalar

• Pansiyonlar

• Turistik evler ve turistik villalar: turistlerin gereksinimlerine göre çeşitli büyüklüklerde sunulmakta olan self-catering konaklama tesisleri

• Organize kamp alanları (kamping): Çadır veya karavanlar için yer tahsis edilmekte, bungalov evler kiralanmaktadır. Tesislerinde geniş hizmet yelpazesi sunulmaktadır. Serbest kamp yapmak veya yasal yerler dışında park etmek yasaktır.

• Gençlik misafirhaneleri (youth hostels)

Yunanistan Oteller Odası aracılığıyla otel veya kamp alanı arayın www.grhotels.gr

Pansiyon – Kiralık odalar veya Turistik evler – villalar arayın www.setke.gr


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.