Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ruh Hali  /  Lüks

Lüks

 

Bir İhtiyaç Olarak Lüks

Her insanın, yüksek kalitede hizmetler ile lüks bir seyahat hissi yaşamaya ihtiyacı vardır. Lüksü sadece maliyet değil, kişinin kendisini, misafirperverliğin sanatını iyi bilen insanların ilgi ve ihtimamına bırakma hissiyatı belirler.

Yunanistan, lüks tatil olanakları sunan ülkeler arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Yunan adaları kozmopolitliğin eşanlamlısıdır. Atina ve Selanik gibi büyük şehirler, tüm dünyadan yüksek beklentileri olan insanları cezbederler. Dünya çapında tanınan, Aristoteles Onassis, Stavros Niarchos, Maria Callas, Melina Merkouri ve daha birçok ünlü Yunan şahsiyeti ile 1960’lardan itibaren artan saygınlık, Yunanistan’ı lüks turizm açısından tercih edilen destinasyonlar arasında ilk sıralara yükseltmiştir.

Mükemmel altyapılı tesisler, talepkâr ziyaretçilere unutulmaz bir tatil vadediyor.

Ülke genelinde yer alan beş yıldızlı oteller, mahremiyet ve konfor sunan özel villalar, Yunan denizlerini gezen bir yatta günlük rutinden uzaklaşmış olmanın tadını çıkarma fırsatı ile birlikte yüksek kalitede bir gastronomi geleneği, marka ve geleneksel ürünlerin satıldığı çarşılar ve eşsiz Yunan doğası, mutlak lüksün tadını çıkarmak isteyenler için en uygun ortamı yaratmaktadır.

Lüks:Bir Kadın Mevzusu

Kadınlar lüksü sever ve takdir ederler. İş dünyasına dinamik bir şekilde girişleri ve yüksek mevkilerde prestijli pozisyonlar elde ederek, seçeneklerini daha da genişletmiş oldular. Sadece kadınlardan oluşan ayrıcalıklı gruplar iş ortamının beklentilerinden ve aşırı yükümlülüklerden uzaklaşma kararı verebilmektedirler. Bu, kadınların rahatlama, arkadaşlık ve hak ettikleri nokta olan “kraliçe” statüsüne dönüş ihtiyaçlarını yansıtan modern bir eğilim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yunanistan, bu tür lüks kaçış fırsatları için ideal destinasyondur. Beş yıldızlı oteller ve diğer daha mütevazı konaklama tesisleri, sadece kadınlara özel, çok geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır. Güzellik bakımları, canlandırıcı vücut tedavileri, özenli ve zarif beğeni ürünü beslenme seçenekleri Yunanistan’ın dinamik kadınlara sunduğu cazip olanaklardan birkaçıdır. Kadınların favori üçlüsü – tatil, alışveriş, eğlence - en güzel ifadesini Yunanistan’da bulur.

Parlak Destinasyonlar

Mikonos, Girit, Santorini, Rodos, Korfu, Kefalonya, Halkidiki ve Peloponnes (Mora) dünya çapında çok sevilen destinasyonlardır. Son yıllarda pek çok beyazperde yıldızının ve genel olarak sanatçının, tatillerinin tadını çıkarmak için Yunan adalarını ve anakara Yunanistan’ı tercih ettikleri bilinmektedir. Yunanistan doğasının nadide güzelliği ve Yunan geleneğinin ayrılmaz parçası konukseverlik sanatı, giderek daha fazla ünlünün rağbet ettiği, karşı konulmaz bir teklife dönüşmektedir.

Birçok Yunan adası, bir hava aracına sahip ziyaretçilere hizmet veren helikopter pistine sahiptir. Ancak kendilerine ait bir hava taşıtı olmayan ziyaretçiler için de, istedikleri yere ulaşım süresini en aza indirgemek amacıyla pilot ve hava aracı temin edilebilecek çok sayıda hava ulaştırma şirketi mevcuttur.

Atina’ya ziyaretçi olarak gelen, ya da Atina’da yaşayıp çalışan, yoğun programı olan kişiler için, yakın adalardan birine kısa bir kaçış fırsatı mevcuttur. Hidra, Spetses ve Kea ideal birer çözümdür, zira yüksek seviyede hizmet sunan, hayal edilemez güzellikte ve asgari sürede ulaşılabilen destinasyonlardır.

Kozmopolit Şehirler

Atina ve Selanik, günümüzde dünyanın en popüler şehirlerinden ikisidir. Yoğun gece hayatı ve lüks otelleriyle, aslında gerçekte oldukları gibi Avrupa’nın seçkin destinasyonları arasında kabul edilmektedirler. Atina ve Epidavros Festivalleri ve Uluslar arası Selanik Fuarı gibi önemli kültürel etkinlikler, iş ve sanat dünyasından birçok şahsiyeti cezbetmekte ve her yıl Yunanistan ile olan randevularını yenilemelerine neden olmaktadır. Özel uçak veya tekne ile Yunanistan'a ulaşım olanağı, yoğun bir programı olan insanlar için ülkeyi daha da çekici bir hale getirmektedir.


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.