Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Ziyaret Edilebilecek Yerler /  Destinasyonlar  /  Yunan Adaları  /  Sporadlar

Sporadlar


Muhteşem Sporadları keşfedin ve her adanın büyüsünü ayrı ayrı hissedin! Yoğun bitki örtüsü ve turkuaz renkteki sularıyla dantel gibi uzanan sahillerin eşsiz birleşiminin, huzur ve dinginliğin gerçek cennetinin tadını çıkarın!

Skiathos’u yürüyerek keşfedin! Gür ormanlar ve zeytinlikler içindeki muhteşem yürüyüş alanlarında ünlü yazar Aleksandros Papadiamantis’in izlerini takip edin! Doğa tutkunları, Koukounaries ormanının içinden ve Strofilia gölünün çevresinden geçen güzergâha (4,2 km uzunluğunda) hayran kalacaklar. Bir diğer huzurlu güzergâh Kanapitsa yarımadasının içinden geçen 4,9 km uzunluğundaki parkurdur. Adanın tarihi kiliselerini keşfetmek isteyenler Evangelistria Manastırı ile Agios Haralambos, Agioi Apostoloi ve Agios Dimitrios kiliselerini kapsayan güzergâhı takip edebilirler.

Akdeniz Foku (Monachus monachus), en iri fok türlerinden biridir ve Yunanistan’ın zengin biyolojik çeşitliliğini göstermesi adına önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda Alonnisos adasının sembolüdür. Alonnisos Milli Deniz Parkı’nı ziyaret ederek sizler de yeni doğan bebeklerin kurtarılmasına destek olabilirsiniz!

Şayet doğanın hemen yanı başında tatilin keyfini çıkarmak adına sakin bir ada arayışında iseniz, o halde Skopelos sizin için biçilmiş kaftandır. Aile tatili ve romantik bir tatil için ideal olan Skopelos, turkuaz sulara sahip muhteşem sahilleri, gür çam ormanları ve tabi ki leziz börekleri ile ünlüdür.

Meryl Streep’in başrolünü oynadığı “Mamma Mia” filmi burada çevrilmiş olduğundan adada Hollywood havası hâkimdir! O zamandan bu yana birçok çiftin kayalar üzerindeki Agios İoannis kilisesinde evlenmeyi arzu ediyor olması Skopelos’u Sporadlar’ın Santorini’si haline getirmiştir.

Midilli atları, gür çam ormanları, muhteşem güzellikteki resimsi köyleri, dantel şeklinde uzanan sahilleri, karnaval etkinlikleri (Dionisos inancının derin izlerini taşımaktadır) ile ünlü Skyros sizleri güzelliklerini keşfetmeye davet ediyor. Skyros Atsitsa’da tatil yaparken aynı zamanda meditasyon ve yoga dersleri de alabileceğinizi unutmayın!


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.