Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Yunanistan /  Seyahatten Önce  /  Yunanistan’a Ulaşım

Yunanistan’a Ulaşım

Yunanistan’a ulaşım

Yunanistan, her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor. Yunan güneşi keyif ve özgürlüğün eşanlamlısı olduğundan yaz aylarında, turizm hareketliliği gerçek bir sıçrama yaşamakta. Ancak, ılıman iklimi ve ülkenin çok sayıdaki cazibe yeri, aynı zamanda mükemmel altyapısı, Yunanistan’ı kış döneminde de sevilen destinasyonlardan biri haline getirmektedir.

Yunanistan’a seyahat çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir: karayoluyla, uçakla, trenle veya deniz yoluyla. Büyük ana yollar Yunanistan’ı Avrupa ve Asya ile birleştirmektedir. Ülkenin havalimanları yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır. Avrupa ile demiryolu bağlantısı nostalji dolu keyifli bir yolculuğa izin vermektedir. Son olarak, Yunan limanları yılın her döneminde kruvaziyer ve yolcu gemilerini karşılamaktadır.

Avrupa’nın ve Balkanlar’ın en güney ucunda yer almasına karşın, uçakla, gemiyle, trenle, arabayla veya birden fazla şekilde Yunanistan’a ulaşım nispeten kolay ve hızlıdır!


YUNANİSTAN’A NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Yunanistan’daki havalimanları, limanlar, karayolu ağı ve demiryolu istasyonları ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz:

                                                


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.