Yunanistan Ziyareti
Anasayfa  /  Yunanistan /  Seyahatten Önce  /  Yunanistan'da Seyahat

Yunanistan'da Seyahat


Muhteşem bir yolculuk başlıyor!

Göz kamaştırıcı Yunan toprakları gezginlerini yılın her mevsiminde ağırlamaktadır. Yunanistan’a gelen ziyaretçinin çok fazla ve kışkırtıcı seçenekleri mevcuttur: anakara Yunanistan’ı tanıyabilir, adaları ziyaret edebilir veya bu destinasyonları birleştirebilir. Görkemli manzaralar, dünya mirası anıtlar, dini yolculuklar, canlı geleneksel kültür, yoğun kozmopolit yaşam, önemli kültürel etkinlikler, her türlü spor aktiviteleri Yunanistan’ın cezbedici özelliklerinden sadece birkaç tanesidir.

Yurtiçinde seyahat rahat, güvenli ve ekonomiktir. Ülkenin birçok ve farklı köşesini tanıyabilme fırsatı sunan geniş bir yol ağı mevcuttur. Trenle yolculuk hem rahatlık bakımından hem de ekonomik açıdan caziptir. Uçak ile seyahat hem anakarada hem de adalarda sürekli seferlerle sağlanmaktadır. Yunan yazının olmazsa olmazı gemiler, düzenli seferlerle hizmet vermekte ve en küçük Yunan adasına dahi ulaşımı mümkün kılmaktadır. Adalar arasındaki deniz seferleri de sık ve düzenlidir. Kişi, seyahat yöntemlerini birbirleriyle birleştirilebilir veya kendisini organize bir paket turun sunacağı rahatlığa teslim edebilir.

Ziyaretçi Yunanistan’ı tanımak için hangi yolu seçerse seçsin, kesin olan güzelliğinden ve çeşitliliğinden büyüleneceğidir.


ULAŞIM
Yunanistan’da ulaşım araçları ile seyahat için faydalı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

                                   


www.visitgreece-tr.org Yunanistan Turizm Kurumu’nun resmî internet sitesi olup, Yunanistan’daki turistik destinasyonlar, aktiviteler, etkinlikler ve daha birçok konu hakkında çok sayıda bilgi içermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Yunanistan Turizm Kurumu © 2016.